Αρχείο μηνός Νοεμβρίου 2014

Επέτειος μνήμης για την 17η Νοέμβρη

Τη Δευτέρα, 17 Νοέμβρη τιμήσαμε τη μνήμη των όσων αγωνίστηκαν στο Πολυτεχνείο με μία θεατρική παράσταση από τους μαθητές της Δ” τάξης με τίτλο «Ντενεκεδούπολη», τραγούδια από την Α” και τη Β” τάξη, ποιήματα από κάποιους μαθητές της Γ” και τέλος, αποσπάσματα από την παράσταση «Το μεγάλο μας τσίρκο».

DSCN0618 DSCN0661

Εκδρομή στο οχυρό Ρούπελ

Στις 12 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε εκδρομή στο οχυρό του Ρούπελ στα πλαίσια των εκπαιδευτικών εκδρομών του σχολείου μας. Αρχικά, έγινε μία ενημέρωση-ιστορική αναδρομή για το οχυρό και έπειτα ακολούθησε ξενάγηση στο χώρο.

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Τη Δευτέρα 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Την ευθύνη της γιορτής είχε η Γ΄ τάξη του σχολείου με το δάσκαλό της κ. Λουκά Τζημόπουλου. Τη γιορτή άνοιξε με το τραγούδι «Ειρήνη», η Β΄ τάξη. Ακολούθησε η θεατρική παράσταση «Τα παλικάρια της κατοχής» από τους μαθητές της Γ΄ τάξης. Απαγγέλθηκαν ποιήματα και δοκίμια από τους μαθητές της ίδιας τάξης. Τη γιορτή συνόδεψε η χορωδία του σχολείου που αποτελούνταν από μαθητές της Ε΄- Στ΄ τάξης.

shmaia